تبلیغات
ولایت مطلقه فقیه

قالب وبلاگ
نویسندگان
لینک های مفید


همان گونه که قبل ازاین ذکرشد(دربحث تصورصحیح ازمفهوم ولایت مطلقه فقیه) کسی که درمنصب ولیّ فقیه قرارمیگیردمیبایست دارای سه وویژگی وخصوصیت باشد:
1-اجتهادمطلق
2-
عدالت مطلق
3-
قدرت مدیریت واستعدادرهبری
 حال بنادارم به تبلوروظهوراین مفاهیم درشخصیت مقام معظم رهبری بپردازم انشاالله.
دراین پست به جنبه فقاهت واجتهادایشان اشاره ای میکنم:
اجتهادکه همان تخصص درفهم مسایل دینی واستخراج احکام الهی ازمنابع دینی اعم ازقرآن کریم ،روایات معصومین علیهم السلام وعقل قطعی است،همچون دیگرتخصص هابرای اثبات وجودآن درشخصی میبایست به اهل آن فن وتخصص رجوع کردوازآنان تاییدگرفت.
بنابراین برای اثبات این عنصراساسی ولی فقیه یعنی اجتهادمطلق درشخص مقام معظم رهبری، نظرمجتهدین واهل فن رادراین خصوص جویامیشویم.


لازم به تذکر است که اجتهاد حضرت آیة الله خامنه ای بارها مورد تأیید و تصریح حضرت امام  (ره) واقع شده بود .

مرحوم حجةالاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی در بخشی از پیام خود به حضرت آیةالله خامنه ای پس از انتخاب ایشان به رهبری نظام اسلامی چنین آ وردند :

« حضرت امام (ره) بارها از جنابعالی به عنوان مجتهدی مسلّم و نیز بهترین فرد برای رهبری نظام اسلامیمان نام می بردند .»


حضرت آیت الله حاج شیخ علی مشکینی (ره)
آیت الله مشکینی

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد الحمد لله و الصلاة و السلام علی رسوله و آله

توضیح اینکه حضرت مستطاب آیت الله حاج سید علی خامنه ای «مدظله العالی» واجد مقام فقاهت و اجتهاد و قدرت استنباط احکام شرعیه که تصدی مقام معظم رهبری بدان نیازمند است می باشند ، چنانچه معظّم له حائز سایر شرایط ولایت امت و رهبری جامعه مسلمین نیز بنحو اوفی می باشند و این امر را خبرگان محترم رهبری از روی درایت و اطلاع خود و استفاده از بیانات و تأییدات رهبر عظیم الشأن راحل امام خمینی قدس الله سره در مواقع متعدده تأیید و تصویب نموده اند و لذا برای همه مسلمین جهان اعم از سنی و شیعه و بویژه روحانیت محترم و علماء عظام فریقین ایدهم الله تعالی ، و بر همه کسانیکه علاقه بدوام انقلاب اسلامی ایران و نفوذ و گسترش اسلام در جهان دارند و طالب امتثال اقیموا الدین و لاتتفرقوا هستند و میل به تحقق لیظهره علی الدین کله دارند واجب مؤکد شرعی و عقلی است معظّم له را بفقاهت و ولایت امر مسلمین بشناسند و بپذیرند توفیق همه پیروان قرآن مجید و مصلین الی القبله را از حضرت حق جل و علا خواستارم .

والسلام علینا و علی عباد الله الصالحین 15/5/1369

 علی مشکینی

14/1/1411

دست خط آیت الله مشکینی

حضرت آیة الله حاج شیخ محمّد فاضل لنکرانی (ره)آیت الله لنکرانی

بسمه تعالی

در مورد مقام معظم رهبری حضرت آیة الله خامنه ای دامت برکاته اشعار می دارد که مقام شامخ علمی و اجتهاد و فقاهت معظّم له جای هیچگونه تردید نیست اینجانب با توجه به سابقه آشنائی دیرین با ایشان و اطلاع از مراتب تحصیلی اذعان به اجتهاد بنحو اطلاق وی دارم علاوه اشاره و بلکه تصریح امام عظیم الشأن قدس سره الشریف در موارد متعدد به صلاحیت و شایستگی رهبری ایشان دلیل عمده بر مقام اجتهاد معظّم له می باشد.

قم حوزه علمیه محمّد فاضل

7محرم الحرام 1411 ه.ق -

دست خط آیت الله لنکرانی


حضرت آیة الله حاج شیخ عبدالله جوادی آملیآیت الله جوادی آملی
بسمه تعالی شأنه العزیز
اجتهاد و عدالت آیة الله جناب آقای حاج سید علی خامنه ای دامت برکاته مورد تأیید می باشد . لازم است امت اسلامی ایدهم الله در تقویت رهبری معظّم له در بذل نفس و نفیس در هیچگونه نثار و ایثار دریغ نفرمایند ، لتکون کلمة الله هی العلیاء ، والسلام علی من اتبع الهدی .
جوادی آملی
30 ذیحجة الحرام 1410 - 1/5/1369دست خط آیت الله جوادی آملی

حضرت آیة الله حاج شیخ محمّد یزدیآیت الله یزدی

بسمه تعالی
حضرت آیة الله حاج سید علی خامنه ای رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی ایران « دام ظله الشریف » فقیهی والامقام و مجتهدی عالی رتبه هستند که بر علوم مؤثر در استنباط ، تسلطی در حد بسیار بالا دارند زائد بر لغت و ادبیات و اصول و حدیث و تفسیر ، حتی در رجال و درایه که در استحکام فتوی نقشی بسزا دارد ، خود استاد و عالمی هستند و در استنباط و ردّ فروع بر اصول و فتوی مبانی محکمی دارند و در مسائل مستحدث و جدید مورد نیاز جامعه اسلامی با اطلاعات وسیع و نظرات دقیق فتاوای جالبی دارند . همین مزایا و دیگر فضائل علمی و اخلاقی ایشان ملاک انتخاب فقهای محترم و مجتهدشناسان اعضای محترم مجلس خبرگان بوده است . خداوندا تو شاهدی اگر ایشان در سمت و مقام و مسؤولیت سنگینی که به عهده دارند نبودند ، من به عنوان یک طلبه کوچک با اطلاع محدود خود همین شهادت را می دادم  .
محمّد یزدی  27/3/1369

دست خط آیت الله یزدی

حضرت آیة الله حاج شیخ محمّد مؤمنآیت الله  مؤمن
بسمه تعالی
هنگام رأی گیری در مجلس خبرگان برای رهبری حضرت آیة الله خامنه ای دامت برکاته اجتهاد معظّم له با قیام بینه شرعیه نزد این جانب ثابت بود ولی بعداً بواسطه حضور در جلسات مباحثه فقهی شخصاً به اجتهاد ایشان پی بردم و اکنون شهادت میدهم که معظّم له مجتهدی عادل و جامع الشرایط می باشد .
محمّد مؤمن
12/ محرم الحرام / 1411 - 13/5/1369


دست خط آیت الله مؤمن

شیخ یوسف صانعیشیخ یوصف صانعی
بسمه تعالی
اجتهاد حضرت آیةالله خامنه ای مد ظله العالی ثبوتاً و اثباتاً نیاز به نظر دادن نداشته و ندارد و نه تنها مجتهد مسلّم می باشد بلکه فقیه جامع الشرائط واجب الاتّباع است امید آنکه سایه اش بر سر مسلمین مستدام  .
یوسف صانعی
4 صفر 1411 - 4/6/1369

دست خط شیخ صانعی
برچسب ها: نظرفقهاوعلمای عظام درمورداجتهادرهبری، نظرفقهاوعلمای عظام درمورداجتهادآیت الله خامنه ای،
[ چهارشنبه 30 آذر 1390 ] [ 10:36 ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
بک لینک